Beylikdüzü, İstanbul
0552 491 99 27
info@tellmeinn.com

İlişkide Şiddet Süreci

İlişkide Şiddet Süreci

ilişki şiddet aile beylikdüzü

Her ilişki biraz sırla başlar. İlişki yaşanmaya başlandıktan sonra insanlar partnerlerine birbirlerini yavaş yavaş açarlar.

Bu açılma bir takım duygu ve düşüncelerin açıkça beyan edilmesi ya da daha önce yaşanılan bir takım olayların anlatılması şeklinde olabilir.

Bir diğer açılma yolu ise “gizlenmiş” ruh hallerinin doğal bir süreç içerisinde açığa çıkmasıdır.

İlişkinin başlangıcında çok kibar, sabırlı, eğlenceli biri olarak tanıdığınız partneriniz bir takım sorumluluk ve fedakarlıklar gerektiren işlerle birlikte farklı bir insana dönüşebilir.

Bireylerin kişilik özelliklerini tanımlayan çeşitli testler mevcuttur. Ancak hiç kimse bir ilişkiye başlarken böyle bir test yaptırmayı düşünmez ve istemez; bu durum doğal bir şekilde gelişecek olan birlikteliğin ruhuna da aykırıdır.

Kadının ya da erkeğin bu “gizlenmiş” tarafı zamanla ilişkinin olumsuz bir yöne doğru ilerlemesine sebep olabilir. İki taraftan birinin uyguladığı orantısız güç (ki ülkemizde genel olarak erkekler tarafından uygulanır) istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Yazar ve aktivist Leslie Morgan Steiner bir Tedtalks konuşmasında yaşanan “kabalaşma” sürecini çok güzel bir şekilde özetleyerek en azından bazı belirtilerin gelecekte yaşanacak olaylara dair nasıl ip uçları verdiğini anlatmaya çalışmış.

Videoyu izledikten sonra düşüncelerinizi yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz…

Adres: Barış Mahallesi Karadeniz Caddesi No: 7 Aslan Residence Kat:2 Daire:27

Beylikdüzü/İstanbul

Bir yanıt yazın

Yaz
Bireysel, çocuk, ergen ve çift psikoloğu, Wisc-4 ve Cas Testi