Beylikdüzü, İstanbul
0552 491 99 27
info@tellmeinn.com

Beylikdüzü’nün Psikolojisi

Beylikdüzü’nün Psikolojisi

Beylikdüzü İstanbullular için uzun yıllar esprilerin konusu olmuş bir ilçedir.

Şehir merkezine uzaklığı, yerleşimin tam oturmaması, ilçeye girilirken insanları karşılayan yokuşun dikliği gibi sebepler insanları Beylikdüzü’nden uzak tutmuştur.

İlk olarak 1996 yılında faaliyete giren iki ayrı yapı Beylikdüzü’ne oldukça prestij ve renk katmıştır.

Bunlardan biri teknoloji ve fuar severlerin gözdesi Tüyap‘tır. Dünya standartlarında inşa edilen Tüyap bir çok farklı alanda gerçekleştirilen fuar çalışmalarına ev sahipliği yapmaktadır.

Bir çok il ve ilçeden ziyaretçiyi ağırlayan geleneksel kitap fuarı, Beylikdüzü’nde hem insan hem de araç trafiğinin yoğunlaşmasına sebep olmaktadır.

Diğeri ise 90’lı yılların çocuklarını duygulandıran bir yapı olan Tatilya‘dır. 1996 yılında kurulan Tatilya bir çok çocuğun anılarında önemli izler bırakmıştır.

Yıllar içerisinde vizyoner belediyecilik anlayışı ile gelişen ve şehir mimarlığı açısından çok fazla tavizin verilmediği Beylikdüzü oldukça modern ve yaşanabilir örnek bir yaşam merkezine dönüşmüştür.

Geniş yollar, yol kenarlarındaki ağaçlar, bina aralarında aniden karşınıza çıkan küçük çamlıklar, düzenli ve temiz oyun parkları ve Türkiye’nin en uzun parkı olarak geçtiğimiz yıllarda faaliyete geçen Yaşam Vadisi ile Beylikdüzü oldukça yaşanır bir ilçe haline gelmiştir.

Beylikdüzü’nün psikolojisini anlamak için biraz gezinti yapmanız yeterlidir. Çocukların ne kadar güvende hissettiklerini yüzlerindeki gülümsemeden anlayabilirsiniz. Sokak hayvanları bu ilçede hiç zarar görmez. Kedileri ve köpekleri çok mutludur. İnsanlar bir birine karşı naziktir ve öncelik vermeyi severler.

Goethe‘nin dediği gibi ” Bir semtin sokak hayvanları sizden kaçmıyorsa orada yaşayın; çünkü komşularınız güzel insanlardır…” ve evet Beylikdüzü’nde sokak hayvanları sizden kaçmaz.

Cadde ve sokaklarında çöp görmeniz neredeyse imkansızdır. İnsanların eğitim seviyesi entelektüel birikimi yüksektir.

Belediye tarafından hazırlanan ücretsiz sosyal etkinliklere ailenizle birlikte katılıp kaliteli vakit geçirebilirsiniz Beylikdüzü’nde.

Kısacası Beylikdüzü insanın psikolojisi iyidir. Hem semti hem insanları huzur verir.

Beylikdüzü şehirden uzaktır ama aynı zamanda gürültüden, görüntü kirliliğinden ve kalabalıktan da uzaktır.

Beylikdüzü‘nün hep yaşanır kalması temennisiyle…

Çocuk Psikoloğundan Ücretsiz Ön Bilgi Alın

Adres: Barış Mahallesi Karadeniz Caddesi No: 7 Aslan Residence Kat:2 Daire:27

Beylikdüzü/İstanbul

 

Bir yanıt yazın

Yaz
Bireysel, çocuk, ergen ve çift psikoloğu, Wisc-4 ve Cas Testi