Beylikdüzü, İstanbul
0552 491 99 27
info@tellmeinn.com

Klinik Psikolog Serhat Damar

05524919927

Klinik Psikolog Serhat Damar

Çift ve Aile Psikoloğu

Klinik Psikolog Serhat Damar, ODTÜ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Psikoloji bölümündeki eğitimini başarıyla tamamlamış ve 2002 yılında “Psikolog” ünvanını alarak mezun olmuştur. 2002 yılında İnönü Üniversitesi Sağlık Merkezi’nde Psikolog olarak görev yapmaya başlamıştır ve bu görevi 3 yıla yakın sürdürmüştür.

Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programındaki çalışmaları başarıyla tamamlayarak 2009 yılında mezun olmuş, “Klinik Psikolog” ünvanını almaya hak kazanmıştır.

2002 yılından günümüze üniversite, özel hastane, psikolojik danışmanlık merkezi ve kliniklerde görev almıştır. Günümüze dek seans tecrübesi 5.000 seansın üzerindedir ve bu seansların büyük bölümü çiftlerle gerçekleştirilmiştir. Yaklaşık 15 yıldır ağırlıklı olarak çiftlerle çalışmaktadır.

Tüm Çalışma Konuları

 

Evlilik ilişkisinde sorunlar, çift ve evlilik ilişkisinde 3. kişilerden kaynaklı problemler ve çözüm yolları, çift ilişkisinde iletişim bozuklukları, çift ilişkisinde eşlerden birinin sahip olduğu bireysel sorunlar, çocuklarla başaçıkmada karşılaşılan ve çift ilişkisini etkileyen sorunlar, aldatma ve sadakatsizlik durumları ve bunların yönetilmesi, eşler arasında samimiyet ve yakınlık kurmada yaşanan sorunlar ve çözümleri, eşler arasında görülen bağlanma sorunları, çift ilişkisinde duygusal ihmal, eşler arasında cinsel sorunlar.

 

Uzmanlık

 

Yüksek lisans eğitimi boyunca yetişkin klinik psikolojisi üzerine eğitim görmüş olup yüksek lisans süpervizyon sürecinde kaygı bozuklukları ve panik bozukluğu üzerine çalışmıştır. Klinik psikoloji yüksek lisans tezi Borderline Kişilik Bozukluğu’nun Diyalektik Davranış Terapisi ile Tedavisi hakkındadır. Yüksek lisans eğitimi sürecinde süpervizyon altında Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamalarını sürdürmüş, kaygı bozukluğu bulunan danışanlarla çalışmıştır.

 

Mesleki Eğitimler

İmago İlişki Terapisi Eğitimi (2015), Harville Hendrix (Evlilik Terapileri Enstitüsü).

 

PACT (A Psychobiological Approach to Couple Therapy) 1. Basamak Eğitimi, (2020), PACT INSTITITE.

 

PACT (A Psychobiological Approach to Couple Therapy) 2. Basamak Eğitimi, (2021), PACT INSTITUTE.

Uygulanan Ekol ve Yöntemler

PACT (Çift Terapisinde Psikobiyolojik Yaklaşım) modeli.

Danışan Grubu

 

Çift ilişkisinde, evlilik ve ailede problem yaşayan çiftler, boşanma öncesi çift terapisti desteği almak isteyen çiftler, boşandıktan sonra tekrar evlenmiş olan ve mutlu evlilik ilişkisi kurmak isteyen çiftler.

 

 

Başarı, Ödül ve Burslar

DSİ Öğrenci Bursu, Ankara. Nisan 1999, Haziran 2002.

Şeref Listesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara. 2001 ve 2002 yılları.

 

Yayınlar

Damar, S. 2003, Bahisten Kumara, Bilim ve Ütopya Şubat.

Damar, S. 2001. Psikoloji Öğrencisi Gözüyle Bir Psikiyatri Sempozyumu Türk Psikoloji Bülteni.

Damar, S. 2001. ODTÜ Psikoloji Bölümü İşitsel Algı Laboratuvarı Hakkında Tanıtım Yazısı, Katarsis, Boğaziçi Üniversitesi Yayını.

 

05524919927

Adres: Barış Mahallesi Karadeniz Caddesi No: 7 Aslan Residence Kat:2 Daire:27

Beylikdüzü/İstanbul

Yaz
Bireysel, çocuk, ergen ve çift psikoloğu, Wisc-4 ve Cas Testi