Beylikdüzü/İstanbul
02128732017
info@tellmeinn.com

Uzman Psikolog Ayşe Tuba Batış

Uzman Psikolog Ayşe Tuba Batış

Cinsel Danışmanlık
0212 873 20 17

Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlamış; okuduğu yıllar içerisinde gönüllü olarak pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer almış, kırılgan gruplar ile çalışmıştır. Yine lisans yıllarındayken sosyal psikoloji üzerine gönüllü stajını tamamlamış ardından gönüllü olarak özel bir psikolojik danışma merkezinde Klinik Psikoloji Asistanlığı yapmıştır. Lisans eğitiminin ardından yine aynı üniversitede pedagojik formasyon eğitimini tamamlayarak eğitim psikolojisi alanında staj yapmış, bilimsel geçerliliği olan test eğitimlerine katılarak eğitim psikolojisi alanında meslek hayatına atılmıştır. Yüksek lisans eğitimine 

İstanbul Arel Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında Sağlık Psikolojisi bütünleşik programıyla başlamış ve halen tez sürecindedir. Klinik alandaki stajını Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamış, bu döneminde pek çok eğitim ve süpervizyon eğitimlerine dahil olmuş halen de eğitimler almaktadır.

Mesleğinde özellikle kırılgan gruplarla çalışmakta, halen uluslararası bir vakıfta psikososyal destek sorumlusu olarak bireysel seanslar yürütmekte, pek çok konuda farkındalık oturumları düzenlemektedir. 

Akademik ilgi alanı olarak cinsel işlev bozukluğu konusunda uzmanlaşmış, engel ile yaşayan bireylerin cinsel ve üreme sağlığı alanında konferanslar düzenlemiş, eğitimler gerçekleştirmiştir. Cinsel uyum sorunları ve cinsel işlev bozuklukları tedavisinde deneyim sahibidir. 

Cinsel işlev bozukları; boşalmada gecikme, sertleşme bozukluğu, kadında orgazm bozukluğu, birleşme bozukluğu, erken boşalma olarak sıralanabilir. 

Almış olduğu eğitimler sonucunda ( BDT, Şema Terapi, Diyalektik Davranışçı Terapi) bilimsel araştırmalarca geçerliliği sağlanmış terapi yöntemleri ile bireysel, çift ve cinsel terapi uygulamalarına Tellmeinn Psikoloji ve Danışmanlık Merkezi’nde devam etmektedir.


Eğitim Bilgileri

 • 2019-20.. İstanbul Arel Üniversitesi / Klinik Psikoloji – Klinik Sağlık Yüksek Lisansı
 • 2017-2018 Pedegoji / Uludağ Üniversitsi
 • 2016-2017 Psikoloji / Uludağ Üniversitsi


Mesleki Deneyim

• Uluslararası Mavi Hilal Vakfı, Psikolojik Destek Sorumlusu Temmuz’20 – Halen Açık kapı politikası ile bilgi edinmek ve psikososyal destek almak isteyen tüm bireylerin başvurabileceği bilgilendirme merkezinde gelen danışanın ihtiyaçlarını belirlemek ve buna yönelik bir koruma planı hazırlayarak takibini yapmaktadır. Bilinç yükseltme oturumları yapmakta, özellikle ülkemizde geçici koruma statüsünde olan bireylere haklarına yönelik farkındalık oturumları gerçekleştirmektedir. Özellikle toplumsal cinsiyete dayalı şiddet, çocuk koruma konularında çalışmaktadır. 

• Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, Psikolog Haziran’19 – Haziran’20 Omurilik felci ile yaşayan bireylerin özelinde, tüm fiziksel engel ile yaşamakta olan bireylere farkındalık, engelli hakları ile ilgili bireysel ve grup oturumları yürütmektedir. Yaşamış oldukları değişime daha hızlı adapte olabilmelerine dair bilinç yükseltme oturumları, bireysel danışmanlık hizmeti vermektedir. Türkiye’de herhangi bir örneği bulunmayan ‘Omurilik Felci ile Yaşayan Bireylerin Cinselliğe Bakışı’ adlı nitel araştırma sürecini yürütmüş, bu kapsamda 100’ün üstünde birey ile bireysel görüşme gerçekleştirmiştir. Üreme sağlığına dair grup psikoeğitimleri düzenleyip, dezavantajlı bireylerin ve ailelerinin cinsel mitlerine dair farkındalık oturumları gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda dernek içerisinde yürütülen ve yürütülecek projeler yazımında ve geliştirilmesinde destek verir. Dernek içerisinde yer alan Sosyal Hizmet Birimi’ne başvuran bireylere ön psikolojik değerlendirme görüşmeleri yapmaktadır. 

• İstanbul Arel Üniversitesi Psikolojik Araştırma Merkezi, Psikolog Şubat’19 – Eylül’20 Yüksek lisans programı kapsamında düzenli olarak süpervizyon eşliğinde merkeze başvuran yetişkin bireyler ile bireysel görüşmeler yapmaktadır.

 • Özel İlk Bursa Özel Rehabilitasyon Merkezi, Psikolog Mayıs’18 – Eylül’18 Öğrenci tanıma çalışması, veli görüşmeleri ve aile bilgilendirme seminerleri yürütmektedir. Özel olarak özel öğrenme güçlüğü ve dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu tanısı almış 7-15 yaş grubu bireyler ile görüşmeler gerçekleştirmektedir. 

• Semi Psikoloji ve Diyet Danışmanlığı Merkezi, Gönüllü Psikolog Kasım’17 – Nisan’18 1 klinik psikolog ve 2 diyetisyenin bulunduğu merkezde gönüllü olarak vaka toplantılarına katılıp, kurum dışı gerçekleştirilmesi planlanan psiko-sosyal proje geliştirmesini yürütmektedir. 

• Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Temmuz’16 – Ağustos’16 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Servisi(Stajyer Psikoloji Öğrencisi) 1 ay süreyle gerçekleştirilen staj deneyiminde, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları servisine başvuran askerleri gözlemleyip, psikoloji servisince düzenlenen seminer ve grup çalışmalarına katılmaktadır. Psikiyatristler, psikologlar ve psikiyatri asistanlarının katıldığı vaka sunumlarına katılıp, vakaları dinlemektedir. Psikologlar gözetiminde bireylere objektif test uygulaması ve değerlendirmesi yapmıştır. 

• Bursa Psikoloji Atölyesi, Gönüllü Psikoloji Öğrencisi 2015- 2016 1yıl boyunca gönüllü olarak Bursa Psikoloji Atölyesi tarafından düzenlenen vaka toplantıları, kitap okumaları, film analizi gibi etkinliklerin düzenlenmesinde rol almış ve etkinliklere katılım sağlamıştır. 

• Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Stajyer Psikolog Temmuz’15 – Ağustos’15 1 ay boyunca yapmış olduğu gönüllü staj kapsamında, sosyal hizmet uzmanları ile ev incelemelerine giderek gözlem yapma fırsatı elde etmiştir. Kurum içerisinde yer alan psikolog olan kurum müdürü ile yapmış olduğu görüşmeler hakkında deneyim aktarımı almıştır. 


Seminerler ve Kurslar

 • Psikanalitik Psikoterapiler Temel Eğitimi  Eylül’20 Uzm. Kln. Psk. Bahattin GÖKHAN
 • Diyalektik Davranışçı Terapi Eğitimi Mayıs’20 Doç.Dr. Elif ÇELEBİ
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Kasım’18 – Nisan’19 Prof. Dr. Perin YOLAÇ
 • MOXO Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi Eylül’18
 • Çocuk Testleri Ekim’18
 • Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi Eylül’18
 • 20. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi
 • 1. Meslek Yasası Çalıştayı – PÖMYAP
 • 18. Ulusal Psikoloji Kongresi Eylül’14 


Uyguladığı Testler

*ANKARA GELİŞİM TARAMA ENVANTERİ (AGTE) 

* SCL-90-R

*AİLE ÇİZ 

* KİNDER ANGST ÇOCUKLARDA KORKU DÜZEYİ TESTİ

*BENTON GÖRSEL BELLEK TESTİ 

* METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ

*BURDON DİKKAT TESTİ 

* R.B. CATTEL 2A VE 3A ZEKA TESTİ

*FRANKFURTER DİKKAT TESTİ 

* SDÖT (SAYI DİZİSİ ÖĞRENME TESTİ)

*FROSTİG GELİŞİMSEL GÖRSEL ALGI TESTİ 

* LOUİSA DÜSS PSİKANALİTİK HİKAYELER TESTİ


*GESELL GELİŞİM TESTİ 

* CÜMLE TAMAMLAMA TESTLERİ

*GOODENOUGH HARRİS BİR İNSAN ÇİZ TESTİ 

* RESİM ÇİZME TESTLERİ

*KENT TESTİ

 * KISA SEMPTOM TARAMA ENVANTERİ

*WECHSLER ÇOCUKLAR İÇİN ZEKA ÖLÇEĞİ (WISC-R) 

* RESİM ÇİZME TESTLERİ

*MİNNESOTA ÇOK YÖNLÜ KİŞİLİK ENVANTERİ (MMPI) 

* PEABODY LABİRENT TESTİ

Tellmeinn Psikoloji ve Danışmanlık Barış Mahallesi Karadeniz Caddesi No:7 Kat: 2 Daire: 27 Beylikdüzü/İstanbul 02128732017

Bilgi Alın
1
Buradayız, sizi dinliyoruz.