Beylikdüzü/İstanbul
02128732017
info@tellmeinn.com

Evlilik Öncesi Danışmanlığı

Evlilik Öncesi Danışmanlığı

Evlilik öncesi danışmanlığı hizmetinin temel hedefi sağlıklı bir aile kurmak üzere atılan ilk adımda çıkabilecek sorunları en aza indirerek mutlu bir aile hayatına adım atılmasını sağlamaktır.

Aile yaşantısında olduğu gibi evliliğin ilk aşamalarında da çeşitli sorunlar yaşanmaktadır. Hatta bir çok evlilik bu sorunlar nedeni ile daha başlamadan sona ermektedir. Hem kadın hem erkek hem de onların aileleri için ciddi sıkıntılara sebep olan bu süreç maddi ve manevi kayıpları da beraberinde getirmektedir.

Evlilik öncesi danışmanlık ile kadın ve erkeğin evlilik öncesi süreçte yaşadıkları ve hatta problem yaşamadan önce olası sorunları bertaraf edebilecekleri profesyonel bir hizmettir.

Bir birini tanıyarak ileriki aşamada evlenmeye karar veren bireyler evlilik sürecine girdiklerinde hiç akıllarına gelmeyen sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu sorunlar aşılamadığı takdirde var olan sevgi kaybolarak kimi zaman yerini ciddi kavgalarla ayrılığa bırakmaktadır.

Bu süreçte çiftlerin en çok sorun yaşadığı konular şu şekilde listelenebilir;

1- Alış veriş sorunları.

2- Yaşam alanı ve yaşam lokasyonu belirleme sorunları.

3- Duygusal doyum sorunları.

4- Kaynana ve görümce sorunları

5- Eski çevre ile iletişim sorunları.

6- Dolaylı olarak ortaya çıkan kariyer sorunları.

7- Genel iletişim problemleri

Evlilik öncesi danışmanlık hizmeti bahsi geçen bu başlıklarla ilgili makul yolların bulanmasına yönelik olarak verilen danışmanlıktır.

Bu sorunlarla ilgili olarak evlilik öncesinde tedbir alınmaması özellikle evliliğin ilk yıllarının ciddi çatışmalarla geçmesine ve zaman zaman evliliğin sona ermesine sebebiyet vermektedir.

Evlilik akdini gerçekleştirmeden önce alacağınız danışmanlık maddi ve manevi zararlarınızı en aza indirerek en mutlu geçmesi gereken günlerinizi güvence altına almanıza yardımcı olacaktır.

İletişim ve Ulaşım

Whatsapp: 0552 491 99 27

Tags: , , , , , , ,

Bilgi Alın
1
Buradayız, sizi dinliyoruz.