Beylikdüzü/İstanbul
02128732017
info@tellmeinn.com

Eğitim Koçluğu

Eğitim Koçluğu

Eğitim koçluğu, öğrencilerin sahip olduğu öğrenme potansiyelini en üst seviyede kullanmaları için uzman eğitimciler tarafından verilen profesyonel bir rehberlik hizmetidir.

Sistemli bir eğitim alan öğrenciler aldıkları eğitimin yanında performans arttırmaya yönelik olarak eğitim koçluğu hizmeti alarak sınav puanlarını arttırıp hedeflerine daha rahat bir şekilde ulaşabilmektedir.

Öğrencilerin öğrenme kapasitelerini olumsuz olarak etkileyen ve hem öğrencinin hem de ailenin gözünden kaçan detaylar eğitim koçu tarafından tespit edilerek giderilmektedir.

Eğitim koçluğu kapsamında;

Çalışma Planı: İlgili sınav ve hedefe uygun gerçekçi bir çalışma planı ile doğru zamanlama ve zamanı verimli kullanma sürecin ilk adımıdır. Bu noktada çalışma ortamının ne kadar sağlıklı olduğu da gözden geçirilmektedir.

İstatistiki Takip: Koçluk sürecine başlandığı tarihte var olan puanlar ve veriler değerlendirilir. Devam eden süreçte gelinen nokta somut olarak gözlemlenebilir. Bu veriler gerçekçi bir çalışma için oldukça önemlidir. 

Sayılar yalan söylemez.

Kariyer Planlaması: Eğitim koçluğu kapsamında “kariyer” başlıca hedeftir. Doğru gözlemler ve kişilik analizleri ile doğru bir kariyer planlaması yapılabilir. Ders çalışma süreci ne kadar sağlıklı ve verimli olursa olsun kariyer hedefindeki tutarsızlık yıl kaybına sebep olabilir. Böyle olumsuz bir durumla karşılaşmamak için kariyer hedefinin kişiye uygun ve mantıklı olması için çalışma yapılabilir.

 Motivasyonel DesteskEğitm koçluğu, bireysel terapi kadar özenle yürütüğümüz bir çalışmadır. Eğitim koçu ile çalışan öğrencilerin başarı puanları ve kişilik gelişimleri pozitif olarak etkilenmektedir.
 

Not: Örnek bir koçluk çalışması için ZAMAN YÖNETİMİ VE PLANLAMA BECERİSİ GELİŞTİRME çalışmamıza göz atabilirsiniz.

0212 873 20 17-0552 491 99 27

Tellmeinn Psikoloji ve Danışmanlık Barış Mahallesi Karadeniz Caddesi No:7 Kat: 2 Daire: 27 Beylikdüzü/İstanbul 02128732017

Tags: , , ,

Bilgi Alın
1
Buradayız, sizi dinliyoruz.