Beylikdüzü/İstanbul
02128732017
info@tellmeinn.com

Çocuk Danışmanlığı ve Oyun Terapisi

Çocuk Danışmanlığı ve Oyun Terapisi

Farklı milletlerin farklı dilleri vardır. Çocuklar da kendi başlarına bir “millet” sayılabilir. Kendi aralarında çok güçlü ve anlaşılır olan dillerini aktif bir şekilde kullanırlar.

Eğer ailesi ve toplum tarafından tam olarak şekillendirilmediyse aynı ülke dilini kullansın ya da bütün çocuklar bir şekilde anlaşmayı becerebilirler. Yaşlar ne kadar küçükse iletişim o kadar sorunsuzdur.

Bu iletişimi izlemek de bir o kadar mutluluk vericidir. Eğer imkanınız varsa ilk yaşına yeni girmiş iki çocuğu yan yana bırakıp izleyebilirsiniz.

Bahsettiğimiz bu dilin bir takım ihtiyaçları giderme, sosyalleşme gibi işlevlerinin dışında biz büyüklere verdiği bir takım üstü kapalı mesajlar da vardır.

Çocuk psikologları bu mesajları çocukların en iyi iletişim aracı olan “oyun” yolu ile almaya çalışırlar.

Çocuğun “nesnelerle” yani oyuncaklarla kurduğu temas, onlara yaklaşma biçimi, hatta seçtiği oyuncakların türü psikolog için önemli mesajlar anlamına gelir. Oyun sırasında yapılan bu gözlem çocuğun diğer çocuklarla ve ailesi ile olan bağını ve etkileşimlerini de gözler önüne serer.

Oyun terapisi” ismi ile bilinen bu yöntem akademik olarak geçerliliği kanıtlanmış ve çocukla yapılan çalışmalarda en hızlı sonuç veren yöntemlerden biridir.

Çocuğun “dilini” bilmek danışma süreçlerini oldukça kolaylaştırarak sağlıklı sonuçlar alınmasına yardımcı olur…

0212 873 20 17-0552 491 99 27

Tellmeinn Psikoloji ve Danışmanlık Barış Mahallesi Karadeniz Caddesi No:7 Kat: 2 Daire: 27 Beylikdüzü/İstanbul 02128732017

Nasıl Gelinir?

Tags: , , , , , , ,

Bilgi Alın
1
Buradayız, sizi dinliyoruz.