Beylikdüzü/İstanbul
02128732017
info@tellmeinn.com

Cinsel Danışmanlık

cinsel terapi

Cinsel Terapi

Cinsel sağlık, genel sağlığın önemli bir parçasıdır. Cinsel sağlığın bozulması sadece fiziksel sağlığı etkilememekte, ruhsal sağlığın ve sosyal sağlığın da bozulmasına yol açabilmektedir. 
 
Cinsel İşlev Bozukluğunun ortaya çıkmasında ve sürmesinde fiziksel etkenler rol oynayabileceği gibi, genellikle birçok psikososyal ve  kültürel etken birlikte rol oynar. Bunlar; bireylerin cinsel konulardaki yetersiz bilgisi, yanlış ya da abartılı kaynaklardan bilgilendirilmeleri, kültürel norm ve tabular, dini inançlar, geçmiş travmatik yaşantılar, eş çatışmaları, psikiyatrik ya da fizyolojik rahatsızlıklar olabilir.
 
Cinsel tedaviler çift olarak yürütülür ve tedavideki ana hedef cinsel işlevi geri kazandırmanın ötesinde çiftin doyumlu bir cinsel yaşama sahip olmasına imkân sağlamaktır. 
 

Cinsel İşlev Bozuklukları

Cinsel İstekte Azalma (Hipoaktif Cinsel İstek) Bozukluğu
Cinsellikten Tiksinti Duyma Bozukluğu
Kadında Cinsel Uyarılma Bozukluğu 
Erkekte Sertleşme Bozukluğu
Kadında Orgazm Bozukluğu 
Erkekte Orgazm Bozukluğu 
Prematür Ejakülasyon (Erken Boşalma)
Disparoni (Cinsel İlişkide Ağrı Duyma) 
Genel Tıbbi Duruma Bağlı Cinsel İşlev Bozukluğu
Vajinismus, vajinanın dış üçte birini çevreleyen kaslarda cinsel birleşme denemeleri sırasında yineleyici ya da sürekli olarak oluşan istem dışı kasılmalar ve şiddetli acı nedeniyle cinsel birleşmenin gerçekleşememesi ya da ağrılı olarak gerçekleşmesi durumudur. Vajinal kasılmaya tüm vücutta kasılma, korku, panik hali, bacakları refleksif olarak kapatma ve eşi itme davranışları eşlik eder.

0212 873 20 17-0552 491 99 27

Tellmeinn Psikoloji ve Danışmanlık Barış Mahallesi Karadeniz Caddesi No:7 Kat: 2 Daire: 27 Beylikdüzü/İstanbul 02128732017

Nasıl Gelinir?

Bilgi Alın
1
Buradayız, sizi dinliyoruz.