Beylikdüzü/İstanbul
02128732017
info@tellmeinn.com

Beylikdüzü’nün Korana Günlüğü

Beylikdüzü’nün Korana Günlüğü

beylikdüzü

* Bu yazı bilimsel veriler içermeyip sadece 2020 yılında yaşanan korona virüsü salgını ile ilgili bir not bırakmak amacı ile yazılmıştır.

Beylikdüzü İstanbul’un en nezih ilçelerinden biri. Geniş caddelerinden, büyük parklarından ve göz alıcı şehir planlamasından daha önceki yazımızda detaylı bir şekilde bahsetmiştik.

Bu güzelliklere rağmen dünyanın her yerinde olduğu gibi Beylikdüzü’nde de virüsün etkileri maalesef görülmüş oldu. Dışarı çıkma yasakları ve zorunlu sosyal mesafeler eğlenceli kafelerin ve park alanlarının kapanmasını zorunlu kıldı. Mart ayında başlayan yarı karantinalı bu süreç yazımızın yazıldığı Mayıs ayında da devam ediyor.

Kalabalık bir yerleşim yeri olması sebebi ile sokak hayvanlarının normal zamanlarda parklarda yaşamasının yanında salgın döneminde en işlek caddelerin ortasında kendilerine alan belirlemiş olduğuna da şahit olduk.

Bazı özel akşamlarda sağlık çalışanlarının ve 1 Mayıs gibi özel günlerde işçilerin alkışlanması da Beylikdüzü’nde ayrı bir güzeldi.

23 Nisan 2020 çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de oldukça farklı bir deneyimdi. Camlardan okunan İstiklal Marşı ile hep birlikte duygulandık.

Ve inanır mısınız yine her şeyin tadını en çok çocuklar çıkardı.

Şimdilik bu güzel çocuklar için #evdekal uyarılarına uyarak günlerimizi ev içi etkinliklerle geçiriyoruz.

Yaşam Vadisi’nde katılacağımız kalabalık konserleri dört gözle bekliyoruz…

Tags: , , , ,

Bilgi Alın
1
Buradayız, sizi dinliyoruz.