Beylikdüzü/İstanbul
02128732017
info@tellmeinn.com

Beslenme Danışmanlığı

Sizi dinliyoruz

İnsan sağlığı; beslenme, kalıtım, iklim, çevre koşulları gibi birçok etmenin etkisi altındadır. Bu etmenlerin başında beslenme gelmektedir.

Beslenme bireyin fiziksel, zihinsel ve psikolojik durumunu etkileyebilir. Beslenme alışkanlıkları kişinin fazla kilolu ya da aşırı zayıf olmasına yol açar. Bununla beraber kanser, diyabet, yüksek tansiyon, kalp-damar hastalıkları için risk oluşturur. Ayrıca yaşlı, sporcu, gebe ve emzikliler gibi özel grupların özel bir beslenme programına gereksinimleri vardır.

Eğer kişiye özel bir beslenme programıyla yeterli ve dengeli beslenmeyi sağlayarak sağlığınızın korunması istiyorsanız ya da aşağıdaki problemleriniz mevcutsa bize başvurarak uzmanımızdan beslenme hizmeti alabilirsiniz.

Bireyin aşırı yemesi ve fiziksel aktivite azlığı neticesinde vücudun dengesini bozacak şekilde yağlı vücut kütlesinin yağsız vücut kütlesine oranla artmasıdır. Beraberinde bir çok hastalık için risk faktörü oluşturur.
Vücut ağırlığının uzun süren enerji yetersizliği sonucunda boy uzunluğuna oranla az olmasıdır. Daha şiddetli durumlarda malnütrasyon tablosuyla karşılaşılabilir.

İnsülin hormunu salgısının tamamen veya kısmen yetersizliği ve eksikliği sonucunda meydana gelen karbonhidrat, lipit ve protein metabolizması bozukluğudur.

Hastalık Durumlarında Beslenme Danışmanlığı

Böbrek hastalıkları, kardiyovasküler hastalıklar, sindirim ve sinir sistemi hastalıklarında özel beslenme programları kullanılmalıdır.

Bireylerin sosyoekonomik, kültürel değerleri , cinsiyet, yaş ve inançları nasıl benzersiz ise bireylere uygulanacak olan beslenme programı da o derece kişiye özgü olarak planlanmalıdır.
Kadınların en özel zamanları olan 9 aylık süreç boyunca annenin bu dönemi sağlıklı ve rahat bir şekilde geçirmesi hem de bebeğin yeterli ağırlık ile sağlıklı olarak dünyaya gelmesi açısından beslenmenin yeterli ve dengeli bir sağlanması düzenlenmesi gereklidir.

9 aylık süreç sonucunda bebeğin gelişimi için elzem olan anne sütünün sürekli olabilmesi ve annenin gebelik sonunda alınan kiloları normal seviyeye getirebilmek için beslenme danışmanlığı sağlanmaktadır.

Kişinin cinsiyet, yaş, fiziksel çalışmasına göre, gereksinen bütün besin ögelerini ve harcanan enerjiyi yeterli oranlarda sağlamak için beslenme danışmanlığı hizmetidir.

Bilgi Alın
1
Buradayız, sizi dinliyoruz.